LOADING...

2023-12-19

Harcerze z Kuźnicy Roznoszą Betlejemskie Światełko Pokoju – Zapraszają do Wspólnego Świętowania

W duchu tradycji harcerskiej oraz ducha Bożego Narodzenia, harcerze z 7 Kresowej Drużyny Harcerskiej i zuchy z 7 Gromady Zuchowej “Strażnicy Marzeń” przygotowują się do rozpowszechnienia Betlejemskiego Światełka Pokoju wśród mieszkańców Kuźnicy. Akcja odbędzie się w sobotę, 23 grudnia, rozpoczynając się o godzinie 9:00.

Betlejemskie Światełko Pokoju to symbol pokoju i pojednania, przekazywany na cały świat od 1991 roku. Tegoroczne hasło, pod jakim odbywa się akcja, to “Czyńmy Pokój”. Harcerze pragną podkreślić znaczenie pokoju w świątecznym czasie oraz zachęcać do podejmowania działań, które sprzyjają zgodzie i jedności.

Zespół harcerski planuje roznoszenie Betlejemskiego Światełka Pokoju bezpośrednio do domów mieszkańców Kuźnicy. Akcja ma na celu nie tylko przekazanie symbolicznego światełka, ale także szerzenie wartości pokojowych oraz zachęcanie do spędzenia Wigilii w atmosferze spokoju i jedności.

Przedstawiciele harcerzy apelują do mieszkańców o przygotowanie świeczek lub zniczy, aby w sposób godny i symboliczny przyjąć Betlejemskie Światełko Pokoju.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Kuźnicy do uczestnictwa w tej pięknej akcji oraz do dzielenia się Światełkiem Pokoju z innymi, tworząc w ten sposób atmosferę spokoju i wzajemnego zrozumienia w okresie Bożego Narodzenia. Niech Betlejemskie Światełko Pokoju niesie radość, nadzieję i spokój do każdego domu!

źródło: facebook.pl

Poprzedni Post

Wsparcie dla Jednostki OSP w Kuźnicy – Nowy Sprzęt Ratowniczo-Gaśniczy na Wyposażeniu

Następny Post

Święty Mikołaj Odwiedza Gminę Sidra, Niosąc Radość i Świąteczne Prezenty

post-bars

Zostaw Komentarz