LOADING...

2023-12-19

Sukcesem Zakończona Przebudowa i Rozbudowa Drogi Gminnej w Krukowszczyźnie

Gmina Korycin może świętować kolejny sukces inwestycyjny, zakończony sukcesem projekt przebudowy i rozbudowy drogi gminnej w Krukowszczyźnie. To ważne przedsięwzięcie nie tylko poprawia infrastrukturę drogową, ale także wpływa korzystnie na komfort mieszkańców oraz rozwój regionu.

Całkowity koszt budowy wyniósł imponującą kwotę 5 245 901,50 złotych, a dofinansowanie ze środków Polskiego Ładu wyniosło 4 999 899,62 złotych. Realizację zadania powierzono doświadczonemu wykonawcy, Przedsiębiorstwu Produkcji Materiałów Drogowych KRUSZBET S.A. z Suwałk.

Wójt Gminy Korycin, Mirosław Lech, podkreśla znaczenie tego przedsięwzięcia dla lokalnej społeczności, określając nową drogę jako swoisty “obwodnicę Korycina”. Projekt ten ma na celu poprawę komunikacji oraz bezpieczeństwa mieszkańców, będąc jednocześnie ważnym krokiem w rozwoju całej okolicy.

Uroczyste zakończenie prac odbyło się przy udziale lokalnej społeczności, przedstawicieli władz gminy i wykonawców. W ramach podziękowania za zaangażowanie w rozwój regionu, uczestnicy uroczystości przenieśli się do świetlicy w Krukowszczyźnie, gdzie odbyło się opłatkowe spotkanie ze strażakami z gminy Korycin – OSP Krukowszczyzna, OSP Ostra Góra, OSP Korycin.

Spotkanie to było nie tylko okazją do wspólnego świętowania, ale również do zacieśnienia więzi społeczności lokalnej. W atmosferze świątecznej kolędy, modlitwy oraz poczęstunek podkreśliły wspólnotę i wzajemną troskę o dobrobyt mieszkańców gminy Korycin.

Przebudowa i rozbudowa drogi gminnej w Krukowszczyźnie to kolejny kamień milowy w rozwoju infrastruktury regionu, stanowiący zarazem dowód skutecznego zarządzania środkami publicznymi i troski o dobro wspólne.

źródło: facebook.pl, isokolka.pl

 

Poprzedni Post

Święty Mikołaj Odwiedza Gminę Sidra, Niosąc Radość i Świąteczne Prezenty

Następny Post

Odsłonięcie Kurtyny Kobiet w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie

post-bars

Zostaw Komentarz