LOADING...

Orszak Trzech Króli w Dąbrowie Białostockiej: “W Jasełkach Leży!”

Tegoroczne obchody Święta Trzech Króli w Dąbrowie Białostockiej stanowiły wyjątkowe wydarzenie pod ogólnopolskim hasłem “W Jasełkach Leży!”. To nie tylko czas refleksji nad chrześcijańskimi wartościami, ale także okazja do integracji społeczności, pielęgnowania tradycji i dzielenia się radością świąt Bożego Narodzenia.

Święto Trzech Króli:

Święto Trzech Króli, ustanowione przez Kościół, upamiętnia objawienie się Boga człowiekowi. To czas, w którym chrześcijanie celebrować mogą obecność Boga w historii człowieka oraz zdolność człowieka do rozumowego poznania Boga.

Orszak Trzech Króli:

Orszak Trzech Króli w Dąbrowie Białostockiej to wyjątkowe wydarzenie, łączące aspekty religijne, społeczne i artystyczne. Tradycyjnie, uczestnicy orszaku wznoszą pieśni, przemierzając ulice miasta, aby zakończyć swą podróż w miejscowym kościele. Tegoroczna edycja niosła ze sobą wyjątkowe przesłanie “W Jasełkach Leży!”.

Jasełka:

Forma przedstawienia Objawienia Pańskiego w postaci jasełek ma już 800 lat i została zapoczątkowana przez św. Franciszka z Asyżu. Nazwa “jasełka” wywodzi się od słowa “jasło”, znane również jako żłobek, który stał się pierwszą kołyską dla nowonarodzonego Dzieciątka. To symboliczne przedstawienie narodzin Jezusa Chrystusa, które przybiera różne formy w zależności od regionu i tradycji.

Dąbrowski Chór:

Tegoroczne obchody w Dąbrowie Białostockiej uświetnił wspaniały koncert Dąbrowskiego Chóru. Ich muzyczna interpretacja wydarzeń związanych z Bożym Narodzeniem wprowadziła zgromadzonych w wyjątkowy nastrój świątecznej radości.

Podsumowanie:

Orszak Trzech Króli w Dąbrowie Białostockiej to nie tylko wydarzenie religijne, ale również kulturalne, które od lat integruje społeczność i wprowadza lokalną społeczność w magiczny świat świąt Bożego Narodzenia. Przesłanie “W Jasełkach Leży!” stanowiło piękny akcent, przypominając o głębokim znaczeniu narodzenia Chrystusa oraz tradycji, które przenoszą się przez wieki.

 

źródło: dabrowa-bial.pl

 

Poprzedni Post

Orszak Trzech Króli 2024 w Sokółce: “W Jasełkach Leży!”

Następny Post

Dąbrowa Białostocka w Plebiscycie na Najpiękniejsze Iluminacje: Zagłosuj i Wesprzyj Miasto!

post-bars

Zostaw Komentarz