LOADING...

2024-02-06

Dofinansowanie na Likwidację Barier Architektonicznych

Gmina Dąbrowa Białostocka ogłosiła, że otrzymała imponujące dofinansowanie w wysokości 850 000,00 zł na skuteczną walkę z cyberzagrożeniami. Środki pochodzą z programu FERC – FUNDUSZE EUROPEJSKIE NA ROZWÓJ CYFROWY 2021-2027. Ten ambitny program ma na celu wzmocnienie cyberbezpieczeństwa oraz podniesienie kompetencji cyfrowych pracowników instytucji sektora publicznego.

Działania Eliminujące Cyberzagrożenia

Gmina Dąbrowa Białostocka, rozumiejąc znaczenie bezpieczeństwa w erze cyfrowej, postanowiła podjąć kroki mające na celu zminimalizowanie ryzyka związanego z cyberatakami. Dofinansowanie w ramach programu FERC pozwoli na wdrożenie skutecznych działań eliminujących cyberzagrożenia.

Planowane przedsięwzięcia obejmują:

  1. Nowoczesne Narzędzia Bezpieczeństwa: Zakup i wdrożenie najnowszych narzędzi i oprogramowania do monitorowania oraz zabezpieczania infrastruktury cyfrowej.
  2. Edukacja Pracowników: Organizacja szkoleń i warsztatów z zakresu cyberbezpieczeństwa, podnoszących kompetencje pracowników instytucji sektora publicznego.
  3. Dostęp do Nowoczesnych E-usług: Poprawa i rozbudowa dostępu do nowoczesnych e-usług dla mieszkańców, z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa.
  4. Monitoring i Analiza Zagrożeń: Wdrożenie systemów monitoringu i analizy zagrożeń, umożliwiających szybką reakcję na potencjalne ataki.

Podniesienie Kompetencji Cyfrowych

Program FERC nie tylko skupia się na zabezpieczaniu infrastruktury przed cyberzagrożeniami, ale także na podnoszeniu kompetencji cyfrowych pracowników sektora publicznego. Obejmie to szkolenia z obszaru nowoczesnych technologii, analizy danych oraz bezpieczeństwa informacji.

Nowa Era Bezpieczeństwa Cyfrowego

Dofinansowanie w ramach programu FERC stanowi ważny krok w kierunku zabezpieczenia gminy przed rosnącymi zagrożeniami w cyberprzestrzeni. Inwestycje te przyczynią się do budowy solidnych podstaw dla nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury cyfrowej, co z kolei wpłynie na komfort i bezpieczeństwo mieszkańców.

Gmina Dąbrowa Białostocka podejmuje wyzwanie współczesności, inwestując w rozwój cyfrowy i zdobywając środki na ochronę przed ewentualnymi zagrożeniami w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.

źródło: um.suchowola.wrotapodlasia.pl

Poprzedni Post

Gmina Dąbrowa Białostocka Zabezpiecza Przyszłość Cyfrową

Następny Post

Kabaret Trzecia Strona Medalu w Suchowoli – Niezapomniany Wieczór Śmiechu!

post-bars

Zostaw Komentarz