LOADING...

2024-02-15

Spektakle premierowe w Kinie Sokół

Fundacja „Przestrzeń” zaprasza na wyjątkowe wydarzenie teatralne, które odbędzie się 22 lutego 2024 r. (czwartek) w Kinie Sokół w Sokółce. Tego dnia będziemy mieli okazję uczestniczyć w dwóch spektaklach premierowych, które przygotowały Teatr Bel Etage oraz Projekt Kontrapunkt. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników sztuki do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, które rozpocznie się o godzinie 18:00.

Poniżej przedstawiamy repertuar na ten niezwykły teatralny wieczór:

 1. „Przylgnięcie” – Teatr Bel Etage (godz. 18:00)
  • Reżyseria: Małgorzata Sienkiewicz
  • Obsada: Szymon Cymbor, Tymon Stępień, Filip Stefańczuk, Pola Zdanowicz, Małgorzata Krawczuk, Justyna Każmierczak, Franciszek Cymbor, Julia Ostrowska, Milena Ciepłucha

  Spektakl ten oparty jest na dramacie Piotra Rowickiego. Akcja rozgrywa się w polskim miasteczku, gdzie gangster Pyton planuje ślub i założenie legalnego biznesu na nielegalnie zdobytej działce. Jednak jego plany zostają pokrzyżowane, gdy dowiaduje się, że do niego przylgnął duch kilkuletniej dziewczynki. Historia dotyka tematów związanych z przeszłością i zbiorową pamięcią.

 2. „Metaforząc o rzece” – Projekt Kontrapunkt (godz. 19:00)
  • Reżyseria: Małgorzata Sienkiewicz
  • Obsada: Wiktoria Wróblewska, Oliwia Kozikowska, Justyna Kaźmierczak, Milena Ciepłucha, Pola Zdanowicz, Filip Stefańczuk, Szymon Cymbor, Franciszek Cymbor, Tymon Stępień

  Spektakl ten bazuje na dramacie Tomasza Kaczorowskiego pt. „# ciemność”. Przedstawia on próbę zrozumienia naszych marzeń, wyobrażeń o przyszłości oraz odpowiedzialności za świat współczesny. Przy użyciu mediów społecznościowych, komunikatów tekstowych i pytań, spektakl ukazuje korporacyjną rzeczywistość.

Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich, a wstęp jest bezpłatny. To wyjątkowa okazja, by zanurzyć się w fascynujący świat teatru, zanotować datę i nie przegapić tego kulturalnego wydarzenia.

źródło: sokolskiosrodekkultury.pl

Poprzedni Post

Przedszkolaki z Sokółki biorą udział w „Aniołkowym Graniu” po raz szósty

Następny Post

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Szubzdą – Humor, Książki i Życie

post-bars

Zostaw Komentarz