LOADING...

2024-06-04

Dni Sokółki pełne atrakcji

Sokółka przygotowuje się na coroczne święto – Dni Sokółki. W dniach 7-9 czerwca mieszkańcy i goście będą mieli okazję uczestniczyć w licznych wydarzeniach kulturalnych, sportowych i rozrywkowych.

Piątek, 7 czerwca

Inauguracja Dni Sokółki rozpocznie się o godzinie 9:00 zawodami sprawnościowymi “Olimpijka” dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej nr 3. Na Placu przed Kinem Sokół odbędzie się Dzień Profilaktyki Uzależnień z jarmarkiem rozmaitości. O godzinie 14:00 zostaną wręczone certyfikaty SFL Działaj Lokalnie, a o 14:45 nastąpi uroczyste otwarcie Dni Sokółki z odegraniem hejnału miasta. Następnie na scenie wystąpią dzieci z sokólskich przedszkoli, a w godzinach 16:00-18:00 zaplanowano animacje dla najmłodszych. O 16:15 swój kunszt zaprezentuje Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Sokółki wraz z mażoretkami Stella Sokółka. W godzinach 17:00-18:30 na scenie pojawią się uczniowie sokólskich szkół, a od 18:30 do 19:30 wystąpią zespoły działające przy Sokólskim Ośrodku Kultury. Zwieńczeniem piątkowego wieczoru będzie koncert zespołu Reggaeside o godzinie 20:00.Ponadto, w piątek odbędzie się spotkanie z zawodnikami Mistrzostw Polski Rallycross, a na stoiskach profilaktycznych będzie można uzyskać informacje na temat uzależnień. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci oraz zbiórki na rzecz mieszkanki Sokółki organizowanej przez Fundację Sedeka Zdążyć z Pomocą.

Sobota, 8 czerwca

Sobotni program rozpocznie się o godzinie 11:00 oficjalnym otwarciem Sokólskiego Klubu Gracza ARCADE oraz IV Turniejem Gier Retro. W godzinach 14:00-17:00 na plaży nad zalewem odbędzie się Światowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych. Na stadionie OSiR Sokółka o godzinie 12:00 rozpoczną się Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Burmistrza Sokółki. Od godziny 17:30 na scenie wystąpi zespół AZALiSZ, a o 19:00 rozpocznie się koncert Czadomana. Gwiazdą wieczoru będzie Andrzej Piaseczny, którego koncert zaplanowano na godzinę 21:00.

Niedziela, 9 czerwca

Niedziela upłynie pod znakiem sportowych zmagań. O godzinie 7:00 nad zalewem sokólskim odbędą się Zawody Wędkarskie pod Patronatem Burmistrza Sokółki. O 8:15 na kortach tenisowych OSiR w Sokółce rozpocznie się Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Sokółki, a o 8:45 w hali sportowej SP nr 2 rozegrany zostanie Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Sokółki. Punktualnie o godzinie 10:00 nad zalewem sokólskim wystartuje VIII Sokoli Bieg pod Patronatem Burmistrza Sokółki. O godzinie 11:00 w Sanktuarium Najświętszego Sakramentu przy kościele parafialnym pw. św. Antoniego Paderewskiego w Sokółce odprawiona zostanie Msza Święta w intencji Mieszkańców. Zwieńczeniem Dni Sokółki będzie Festyn Parafialny na Świętego Antoniego, który odbędzie się w godzinach 12:00-17:00 na Placu przy kościele. Czekać tam będą na mieszkańców stoiska, koncerty i animacje. Dni Sokółki 2024 zapowiadają się niezwykle atrakcyjnie. Bogaty program wydarzeń z pewnością zadowoli gusta każdego mieszkańca i gościa odwiedzającego to malownicze miasteczko. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

źródło: sokolka.pl

Poprzedni Post

Sokoli Bieg powraca do Sokółki!

Następny Post

Biebrzański Park Narodowy ogłasza konkurs “Ogród przyjazny przyrodzie”

post-bars

Zostaw Komentarz