LOADING...

2023-12-07

Sukces Młodych Szachistów z ASU Sokółka w Turnieju w Białymstoku

Miniony weekend przyniósł wiele emocji i radości dla młodych adeptów szachów z ASU Sokółka. W dniach 2-3 grudnia 2023 roku reprezentowali oni z dumą swoje miasto w silnie obsadzonym turnieju szachowym zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku. Impreza, przygotowana pod okiem doświadczonych sędziów – p. Kamili Klimaszewskiej i p. Agnieszki Post, zgromadziła 33 utalentowanych szachistów z rankingiem 1400-1600.

Rywalizacja była zacięta, a uczestnicy musieli stawić czoła sobie w 7 rundach, z limitowanym czasem gry na poziomie 30 minut, z dodatkowym czasem 30 sekund na ruch. Oficjalne otwarcie turnieju miało miejsce dzięki symbolicznemu posunięciu na szachownicy nr 1, wykonanemu przez p. Iwonę Dziermę.

Jednym z największych sukcesów był rezultat naszej utalentowanej szachistki, Emilii Kocisz, która zdołała zdobyć imponujące 4 punkty, co zaowocowało uzyskaniem II kategorii szachowej. To niezwykłe osiągnięcie zasługuje na szczególne gratulacje i podkreśla wysoką jakość szkolenia w klubie ASU Sokółka.

Pozostali uczestnicy turnieju również odnieśli znaczące sukcesy. Dawid Bulej i Jan Otoka uzyskali po 4 punkty, natomiast Natalia Wieliczko i Filip Łukaszuk zakończyli turniej z wynikiem odpowiednio 3,5 i 2 punktów. Dla wszystkich szachistów przygotowano piękne kalendarze z motywami szachowymi na rok 2024, co stanowiło dodatkową zachętę do udziału w turnieju.

Dodatkowe powody do dumy przyniósł również turniej Mikołajkowy w Sokółce, gdzie Jan Chomko z przedszkola nr 5 z imponującym wynikiem 4,5 punkta z 5 rund zakończył rywalizację bez porażki. Młodym zawodnikom należą się serdeczne gratulacje za ich wyjątkowe osiągnięcia sportowe.

Oprócz tego, chcielibyśmy poprosić o wsparcie dla Emilii Kocisz w plebiscycie “Sportowy Talent Roku” 2023, organizowanym przez Kurier Poranny. Jej zaangażowanie i pasja do szachów zasługują na uznanie, dlatego zachęcamy do oddania głosu na tę utalentowaną szachistkę. Dziękujemy wszystkim za wsparcie, które okazujecie nie tylko Emilii, ale także całemu środowisku szachowemu w Sokółce.

https://poranny.pl/emilia-kocisz/pk/5754199

źródło: sokolka.pl

 

Poprzedni Post

Witaj, świecie!

Następny Post

Festiwal Żubroffka także w Kinie Sokół

post-bars

Zostaw Komentarz