LOADING...

2023-12-19

W DUCHU ŚWIĄTECZNEJ SOLIDARNOŚCI: BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU W SOKÓŁCE

Czwartek, 14 grudnia 2023 roku, przyniósł wyjątkową chwilę do Sokółki, gdy Wicemarszałek Województwa Podlaskiego, Wiesława Burnos, złożyła wizytę u Burmistrza Ewy Kulikowskiej. W ramach tego serdecznego spotkania, Pani Wicemarszałek przekazała Betlejemskie Światło Pokoju, symbol pokoju, miłości i solidarności, który niesie ze sobą przesłanie świątecznej radości.

Akcja Betlejemskie Światło Pokoju ma swoje korzenie w Austrii, gdzie w 1986 roku austriacka telewizja i radio publiczne zainicjowały działanie charytatywne na rzecz dzieci niepełnosprawnych i osób potrzebujących. Idea ta szybko rozprzestrzeniła się dzięki udziałowi skautów i stała się europejskim symbolem wspólnoty i solidarności. Co roku, z Betlejem do Wiednia przywożone jest światło, które następnie przekazywane jest skautom z różnych krajów.

W Polsce akcję prowadzą harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego od 1991 roku. Betlejemskie Światło Pokoju zostaje odebrane od skautów słowackich, najczęściej na przejściu granicznym Łysa Polana w Tatrach, a następnie rozprowadzane jest do wszystkich chorągwi, hufców i drużyn harcerskich w Polsce.

Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju w Sokółce staje się pięknym gestem, symbolizującym jedność, miłość i nadzieję w okresie Bożego Narodzenia. Wicemarszałek Województwa Podlaskiego, Wiesława Burnos, dziękując Burmistrzowi Ewie Kulikowskiej, podkreśliła znaczenie tych chwilowej tradycji w budowaniu atmosfery wspólnoty i wzajemnej życzliwości. Betlejemskie Światło Pokoju stanowi wyjątkową okazję do refleksji nad wartościami, które wnosimy w świąteczny czas i dzielenia się nimi z innymi.

źródło: sokolka.pl

 

Poprzedni Post

42. Rocznica Stanu Wojennego: Czas Upamiętnienia i Refleksji

Następny Post

„GraMyFalami” – Muzyczna Podróż Odkrywania Siebie dla Młodzieży

post-bars

Zostaw Komentarz