LOADING...

2023-12-19

Wsparcie dla Jednostki OSP w Kuźnicy – Nowy Sprzęt Ratowniczo-Gaśniczy na Wyposażeniu

Gmina Kuźnica otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 60 000 zł z Województwa Podlaskiego. Dotacja celowa została przeznaczona na zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego oraz umundurowania dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych (OSP). Inwestycja ma na celu podniesienie standardów bezpieczeństwa w działaniach ratowniczych i gaszeniu pożarów.

W ramach pozyskanej dotacji, Gmina Kuźnica zdecydowała się na zakup profesjonalnego wyposażenia, które będzie stanowiło cenne uzupełnienie dla nowego wozu bojowego jednostki OSP. Na wyposażenie trafią między innymi nowoczesne narzędzia ratownicze, umożliwiające skuteczne działania podczas różnorodnych interwencji.

Wśród zakupionego sprzętu znajdują się:

  1. Pompa Zanurzeniowa: Wydajne narzędzie, umożliwiające pobór wody z zbiorników, studni czy innych źródeł wody, co jest kluczowe podczas akcji gaszenia pożarów.
  2. Motopompa Pływająca: Specjalistyczne urządzenie, które zapewnia dostarczanie wody na obszary trudno dostępne. Motopompa pływająca jest niezwykle przydatna w przypadku akcji gaśniczych na obszarach wodnych.
  3. Kamera Termowizyjna: Zaawansowane narzędzie umożliwiające strażakom lokalizację miejsc źródłowych pożarów oraz odnajdywanie osób lub zwierząt w warunkach ograniczonej widoczności.

Zakupiony sprzęt będzie istotnym wsparciem dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kuźnicy, zwiększając efektywność działań ratowniczych oraz podnosząc poziom bezpieczeństwa strażaków i mieszkańców gminy.

Dotacja Województwa Podlaskiego stanowi wyraz troski o rozwój i bezpieczeństwo lokalnej społeczności. Inwestycja w sprzęt ratowniczy przyczynia się do budowy silnej i zdolnej do szybkiego reagowania straży pożarnej. Gmina Kuźnica, dzięki środkom z dotacji, demonstruje swoje zaangażowanie w ochronę mieszkańców i mienia przed zagrożeniami pożarowymi.

źródło: kuźnica.ug.gov.pl

Poprzedni Post

Nowy Sprzęt Ratowniczy dla OSP Janów Dzięki Pomocy Województwa Podlaskiego

Następny Post

Harcerze z Kuźnicy Roznoszą Betlejemskie Światełko Pokoju – Zapraszają do Wspólnego Świętowania

post-bars

Zostaw Komentarz