LOADING...

2024-01-02

14. edycja Orszaku Trzech Króli w Sokółce – „W jasełkach leży!”

 

Tradycyjny Orszak Trzech Króli powróci do naszych miast i miasteczek, niosąc ze sobą radosne przesłanie narodzenia Dzieciątka Jezus. Tegoroczna, już 14. edycja, odbędzie się pod hasłem „W jasełkach leży!”, kładąc nacisk na prostotę i ubóstwo, które towarzyszyło narodzeniu Jezusa Chrystusa.

Uroczystość zaplanowano na 6 stycznia (sobota), rozpoczynając o godzinie 13.00 przed kinem „Sokół”. Orszaki parafii pw. św. Antoniego, Wniebowzięcia NMP i Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa wyruszą wspólnie, tworząc kolorowy korowód, który przemierzy ulice Piłsudskiego, Ściegiennego i Mickiewicza.

Głównym punktem orszaku będzie kościół pw. św. Antoniego, gdzie uczestnicy spotkają się z muzyczną opowieścią o narodzeniu Jezusa. To wyjątkowe widowisko przygotowane zostało przez Studio Qultura Sokólskiego Ośrodka Kultury pod kierunkiem Michała Gieniusza.

Każdy uczestnik orszaku otrzyma specjalny śpiewnik i koronę, co z pewnością dodatkowo uświetni atmosferę tego wyjątkowego dnia.

Organizatorzy serdecznie zachęcają najmłodszych mieszkańców, aby dołączyli do orszaku w roli aniołków czy pastuszków. To doskonała okazja, by wprowadzić dzieci w atmosferę magicznego czasu Bożego Narodzenia i jednocześnie wspólnie celebrować radosną tradycję Orszaku Trzech Króli.

Bądźmy razem w tym wyjątkowym dniu, by wspólnie zanucić kolędy, celebrować narodziny Jezusa i przekazać sobie nawzajem radość oraz błogosławieństwo.

źródło: facebook.pl

Poprzedni Post

Rozwój Klubów Wiejskich w Sokółce: Projekt „4 Wsie 1 Cel”

Następny Post

Wsparcie seniorów i osób niepełnosprawnych z tereny Gminy Dąbrowa Białostocka

post-bars

Zostaw Komentarz