LOADING...

Burmistrz Dąbrowy Białostockiej ogłasza Zgromadzenie Dowodów w Sprawie Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach dla Instalacji Elektroenergetycznej

Burmistrz Dąbrowy Białostockiej, informuje o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji dotyczącej środowiskowych uwarunkowań dla planowanego przedsięwzięcia. Inwestycja zakłada budowę i eksploatację instalacji elektroenergetycznej o mocy do 6,5 MWp wraz z infrastrukturą towarzyszącą w obrębie Krugło. Ogłoszenie obwieszczenia o zgromadzeniu dowodów stanowi etap tego procesu.

Przedsięwzięcie planowane jest na działce o numerze ewidencyjnym 81, zlokalizowanej w obrębie geodezyjnym 0013 Krugło, gminy Dąbrowa Białostocka. Instalacja elektroenergetyczna, której moc nie przekroczy 6,5 MWp, ma na celu zaspokojenie zapotrzebowania na energię elektryczną w regionie, a jednocześnie spełnienie najwyższych standardów zrównoważonego rozwoju.

Zgromadzenie dowodów w postępowaniu administracyjnym ma na celu zebranie informacji, opinii oraz uwag od zainteresowanych stron, mieszkańców oraz podmiotów mających wpływ na środowisko, które mogą mieć istotny wpływ na proces podejmowania decyzji. Burmistrz Dąbrowy Białostockiej zachęca wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w tym etapie, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami, wnioskami czy obawami dotyczącymi planowanej inwestycji.

Zgromadzenie dowodów odbędzie się zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, a wszelkie informacje dotyczące terminów, miejsc i sposobów uczestnictwa zostaną udostępnione publicznie. Burmistrz Dąbrowy Białostockiej podkreśla otwartość na dialog i partycypację społeczną, aby proces podejmowania decyzji był transparentny i uwzględniał różnorodne perspektywy mieszkańców oraz zainteresowanych stron.

Obwieszczenie BRG.6220.13.2023 z dnia 02.01.2024 r.

 

źródło: dabrowa-bial.pl

Poprzedni Post

Wsparcie seniorów i osób niepełnosprawnych z tereny Gminy Dąbrowa Białostocka

Następny Post

Ochotnicza Straż Pożarna w Kuźnicy Dostała Dofinansowanie na Doposażenie Jednostki

post-bars

Zostaw Komentarz