LOADING...

2024-01-04

Nowa Kurator Oświaty w Podlaskiem Iwona Gaweł

W wyniku decyzji Wojewody Podlaskiego, Jacka Brzozowskiego, we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Iwona Gaweł została powierzona obowiązkami Podlaskiego Kuratora Oświaty. Zastąpiła ona dotychczasową kurator, Beatę Pietruszkę, która została odwołana z funkcji 29 grudnia.

Bogate Wykształcenie i Doświadczenie

Nowa kurator, Iwona Gaweł, jest absolwentką filologii polskiej. Ponadto ukończyła liczne studia podyplomowe, obejmujące obszary dziennikarstwa, socjoterapii, resocjalizacji w środowisku otwartym oraz doradztwa zawodowego. Jej wielostronne przygotowanie zdobyte w trakcie edukacji dodaje jej wszechstronności i otwartości na różnorodne wyzwania.

Doświadczenie Pedagogiczne

Iwona Gaweł, zanim objęła stanowisko kuratora, pracowała jako nauczyciel, ostatnio w Szkole Podstawowej nr 49 w Białymstoku. Jej doświadczenie w pracy z uczniami daje jej cenne spojrzenie na rzeczywistość edukacyjną, co z pewnością przyczyni się do skutecznej realizacji obowiązków kuratorskich.

Zaangażowanie Społeczne

Nowa kurator jest również członkiem Krajowego Sekretariatu Oświaty KNSZZ Solidarność 80, co świadczy o jej zaangażowaniu w sprawy edukacyjne i trosce o dobre warunki pracy nauczycieli. To dodatkowy atut, który może przyczynić się do budowania konstruktywnych relacji w środowisku oświatowym.

Kontynuacja Działań na Rzecz Edukacji

Powierzenie Iwonie Gaweł obowiązków kuratora wskazuje na kontynuację działań na rzecz rozwoju edukacji w Podlaskiem. Jej szerokie wykształcenie, doświadczenie pedagogiczne i zaangażowanie społeczne stawiają ją w dobrym świetle jako lidera, który może skutecznie wspierać rozwój szkolnictwa na tym obszarze.

Warto zauważyć, że zmiany na stanowisku kuratora to naturalna część procesów administracyjnych, mających na celu utrzymanie wysokich standardów edukacyjnych oraz dostosowanie się do zmieniających się potrzeb społeczeństwa i systemu edukacji.

źródło: isokolka.eu

Poprzedni Post

Koncertowy Sylwester z AZALiSZ – Hi-Fi Super Star, Super Hit!

Następny Post

St. Bryg. Grzegorz Lisowski Nowym Komendantem Wojewódzkim PSP na Podlasiu

post-bars

Zostaw Komentarz