LOADING...

2024-01-09

Orszak Trzech Króli 2024 w Sokółce: “W Jasełkach Leży!”

Tradycyjny Orszak Trzech Króli w Sokółce już po raz kolejny zgromadził mieszkańców w ducha radości i wspólnoty. Od 2011 roku, 6 stycznia staje się dniem, w którym sokółczanie jednoczą się, by wspólnie celebrować narodziny Jezusa Chrystusa. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem “W Jasełkach Leży!”.

Uroczysty Orszak:

Uczestnicy orszaku, reprezentujący trzy sokólskie parafie, przemaszerowali z kolędą na ustach do kościoła pw. św. Antoniego Padewskiego. Tam czekała na nich muzyczna opowieść o narodzeniu Jezusa, przygotowana przez Studio Qultura. Ceremonię przywitali Burmistrz Ewa Kulikowska oraz ks. proboszcz Jarosław Ciuchna, a mistrzynią ceremonii była Agnieszka Kozakiewicz (SOK).

Muzyczny Spektakl:

Koncert, który zakończył orszak, był hołdem dla Bożego Narodzenia. Zespoły SOK-u, takie jak Złote Nutki i AZALiSZ, oraz soliści, w tym Barbara Maj, Paulina Oseńko, Amelia Milczarska, Anna Karasek, Mateusz Wołczek i Michał Gieniusz, zaprezentowali się publiczności w nastrojowych utworach. Michał Gieniusz, odpowiedzialny za przygotowanie wykonawców, podziękował wszystkim zaangażowanym w projekt, wskazując kluczowe postacie, bez których inicjatywa nie odniosłaby sukcesu.

Podziękowania i Współpraca:

Gieniusz wyraził swoją wdzięczność za wsparcie techniczne Robertowi Czerskiemu i uczeńowi Liceum, Damianowi Kulmaczewskiemu. Soliści, lektorzy, a także parafialne grupy dziecięce i młodzieżowe zostali uhonorowani za ich entuzjazm i energię, które wzbogaciły koncert. Wszystkie podziękowania kierowane były również do Proboszczów sokólskich parafii, którym przysługuje duże uznanie za współorganizację, a także księży Rafała Zakrzewskiego, Marcina Sztroma i kleryka Krystiana Puzanowskiego za udział w roli królów.

Duchowe Wspólne Działanie:

Orszak Trzech Króli w Sokółce nie tylko przynosi radość mieszkańcom, ale także integruje społeczność w duchu chrześcijańskiej wspólnoty. Dzięki zaangażowaniu licznych osób, zarówno artystów, organizatorów, jak i uczestników, Sokółka może dumnie kontynuować piękną tradycję celebracji narodzin Dzieciątka Jezus.

Podsumowanie:

Orszak Trzech Króli w Sokółce to nie tylko wydarzenie religijne, lecz także artystyczne, które buduje atmosferę wspólnoty. Radość, śpiew i piękno koncertu sprawiły, że uczestnicy opuścili to wydarzenie z sercami pełnymi wzruszeń. Dzięki współpracy wielu osób i zaangażowaniu społeczności, Sokółka może cieszyć się kolejnym udanym Orszakiem Trzech Króli.

 

źródło: sokolka.pl

 

Poprzedni Post

Wspólne Inwestycje W Rozwój Regionu – Ponad 78 Mln Euro Dla Lokalnych Grup Działania Z Woj. Podlaskiego

Następny Post

Orszak Trzech Króli w Dąbrowie Białostockiej: “W Jasełkach Leży!”

post-bars

Zostaw Komentarz