LOADING...

2024-04-09

Spotkania przyrodnicze “Każdy ma Swój Las”

W dniach 11-13 kwietnia br. miłośnicy przyrody i pasjonaci ekologii będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowych spotkaniach przyrodniczych “Każdy ma Swój Las”, zorganizowanych przez Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu we współpracy z Parkiem Krajobrazowym Puszczy Knyszyńskiej. Program wydarzenia obejmuje bogatą paletę atrakcji, od warsztatów, przez wyprawy terenowe, po koncerty i spektakle teatralne.

11 kwietnia (czwartek)

Rozpoczęcie spotkań o godzinie 9:00 w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu, gdzie odbędzie się spotkanie pn. “Las nocą”, zapewne fascynująca lekcja o życiu leśnym pod osłoną nocy. O godzinie 11:00 rusza wyprawa terenowa po Puszczy Knyszyńskiej z przewodnikami. Warto spieszyć się z zapisami, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. Rezerwacje można dokonywać telefonicznie pod numerem 606 998 676 lub drogą mailową na adres lasonauta@gmail.com.

12 kwietnia (piątek)

O godzinie 13:30 w siedzibie Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej odbędzie się wernisaż wystawy pt. “Każdy ma Swój Las”. Następnie, o godzinie 14:00, będzie miała miejsce prelekcja na temat “Puszcza Knyszyńska jako wyjątkowy obszar leśny”. Wieczorem o godzinie 19:00 w Domu Ludowym w Supraślu odbędzie się koncert zespołu Starsabout, a po koncercie zaplanowano spotkanie z zespołem w restauracji Wspólny Stół. Natomiast o 20:30 rusza spacer “W poszukiwaniu komety Pans Brooks” z p. Łukaszem Lubicz-Łapińskim. Zapisy na spacer dostępne są w CKiR w Supraślu pod numerem telefonu 795 450 560.

13 kwietnia (sobota)

Na sobotę przewidziano kolejne atrakcje. O godzinie 14:00 odbędą się filmowe warsztaty terenowe pt. “Jak pokazywać przyrodę?”. Wieczorem, o 19:00, Teatr Łątek zaprezentuje spektakl pt. “Matecznik”, na który bilety są dostępne w systemie rezerwacji pod numerem telefonu 606 998 676 lub drogą mailową na adres lasonauta@gmail.com. O godzinie 19:15 zaplanowano spotkanie i pokaz filmów o tematyce przyrodniczej w siedzibie Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej. Na zakończenie spotkań, o godzinie 20:30, przewidziano ognisko podsumowujące wydarzenie przy siedzibie Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej.

Zachęcamy wszystkich miłośników natury do udziału w Spotkaniach Przyrodniczych “Każdy ma Swój Las” w Supraślu i Parku Krajobrazowym Puszczy Knyszyńskiej. To wyjątkowa okazja do nauki, relaksu i integracji w pięknym otoczeniu przyrody.

źródło: facebook.pl

Poprzedni Post

Antoni Gorgoń Grucha w Kinie Kometa

Następny Post

IX Regaty o Puchar Burmistrza Sokółki

post-bars

Zostaw Komentarz