LOADING...

2024-05-07

IX Regaty o Puchar Burmistrza Sokółki

W dniach 11-12 maja 2024 r. nad malowniczym Zalewem Sokólskim zawirowania wody nabiorą nowego znaczenia. To właśnie w Sokółce, podczas IX Regat Żeglarskich o Puchar Burmistrza, zainaugurowane zostaną wyścigi żeglarskie, które przyciągną pasjonatów żeglarstwa z całej Polski.

Tegoroczna edycja regat obiecuje nie tylko emocje na wodzie, ale także spektakularne widowisko dla widzów. Zalew Sokólski, ze względu na swoją niedużą powierzchnię, stanowi idealne miejsce do obserwacji zmagań zawodników z bliska. Kibice będą mieli okazję śledzić zmagania załóg na całej trasie regat, co w większości przypadków na większych akwenach jest utrudnione.

Inauguracja Regat Podlaskiej Ligi Żeglarskiej 2024 to nie tylko wydarzenie sportowe, ale również okazja do odkrycia piękna i potencjału wodnych atrakcji regionu. Cykl składa się z 9 imprez na akwenach województwa podlaskiego i Mazur, obejmując Zalew Sokólski, Jezioro Czos, Jezioro Necko, Jezioro Białe, Jezioro Rajgrodzkie, Jezioro Wigry, Jezioro Olecko Wielkie oraz Zalew Siemianówka.

Po rejestracji załóg, jachty zostaną ważone, a następnie dopuszczone do zawodów po pozytywnych pomiarach. Planowane jest rozegranie 9 startów, a w tegorocznej edycji wprowadzone zostaną nowe rozwiązania przeprowadzania regat na wodzie, takie jak nagrywanie linii startu, nagranie sytuacji na bojach oraz obecność arbitra na wodzie.

Nie tylko sportowe emocje czekają uczestników, ale także szlachetne gesty upamiętniające zasłużonych. Pierwszy niedzielny wyścig zostanie dodatkowo nagrodzony dla najszybszej załogi, a także odbędzie się bieg memoriałowy pamięci Zbigniewa Czarnieckiego, zasłużonego członka Klubu Żeglarskiego „ŻAGIEL” Sokółka.

Przewidywana pula nagród wynosi 3 600 złotych, z czego na I miejsce przypada 700 złotych, na II miejsce 500 złotych, na III miejsce 300 złotych, a I miejsce w Memoriale Zbigniewa Czarnieckiego zostanie nagrodzone kwotą 2100 złotych.

Organizatorem wydarzenia jest Klub Żeglarski „ŻAGIEL” Sokółka, a patronat nad regatami sprawują: Gmina Sokółka, Burmistrz Sokółki, Ośrodek Sportu i Rekreacji Sokółka, Klasa Omega oraz Podlaska Liga Żeglarska.

Patronat medialny regat objęły portale: www.sail24.pl i Żeglarstwo, zaś partnerami wydarzenia są: JABS Sokółka, Bank Spółdzielczy w Sokółce, Metal-Fach sp. z o. o., BIASONA, Viking Point, Viking Point Sokółka, Kuchnia Vikinga, Współpracownia Sp. z o.o. oraz Jaskółka Sp. z o.o.

Wszelkie informacje na temat regat można uzyskać pod numerem telefonu 500067951 oraz adresem e-mail: zagielsokolka@wp.pl.

źródło: sokolka.pl

Poprzedni Post

Spotkania przyrodnicze “Każdy ma Swój Las”

Następny Post

Rozpoczęcie budowy nowego kompleksu boisk w Janowie

post-bars

Zostaw Komentarz