LOADING...

2024-01-02

Plac Bitwy Niemeńskiej w Sokółce – Projekt Zakończony Pomyślnie

Gmina Sokółka z dumą ogłasza zakończenie realizacji projektu o nazwie „Opracowanie dokumentacji technicznej przebudowy miejsca upamiętniania wydarzeń z historii Polski i regionu”. W ramach tego przedsięwzięcia opracowano kompleksową dokumentację techniczną oraz projektowo-kosztorysową związanej z przebudową Placu Bitwy Niemeńskiej w Sokółce.

Plac Bitwy Niemeńskiej, zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Wróblewskiego, odgrywa kluczową rolę jako miejsce upamiętniające ważne wydarzenia z historii Polski i regionu. Dzięki zaangażowaniu gminy oraz wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, projekt został zrealizowany zgodnie z planem.

Gmina Sokółka otrzymała dofinansowanie w wysokości 150 000,00 zł z programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miejsca Pamięci i Trwałe Upamiętnienia w Kraju. Całkowita wartość zadania wynosiła 187 500,00 zł.

Przebudowa Placu Bitwy Niemeńskiej obejmuje nie tylko aspekty techniczne, ale także projektowe i kosztorysowe. Nowa koncepcja zakłada kompleksowe zagospodarowanie terenu, umożliwiające lepsze zrozumienie i docenienie historycznych wydarzeń związanych z Bitwą Niemeńską.

Plac, będący miejscem symbolicznym, odnosi się do ważnego momentu w historii Polski i regionu. Starannie opracowana dokumentacja techniczna uwzględnia wszelkie detale, by stworzyć przestrzeń przyjazną dla mieszkańców oraz odwiedzających, jednocześnie oddającą hołd bohaterom wydarzeń sprzed lat.

Realizacja tego projektu to ważny krok w kierunku kultywowania pamięci historycznej i umożliwienia społeczności lokalnej oraz turystom pełniejszego zrozumienia dziedzictwa regionu. Gmina Sokółka, dzięki środkom finansowym z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, kontynuuje prace nad ochroną i promocją dziedzictwa kulturowego, integrując jednocześnie społeczność wokół wspólnego dziedzictwa.

źródło: sokolka.pl

 

Poprzedni Post

Odsłonięcie Kurtyny Kobiet w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie

Następny Post

Rozwój Klubów Wiejskich w Sokółce: Projekt „4 Wsie 1 Cel”

post-bars

Zostaw Komentarz