LOADING...

2024-01-04

Barwny Orszak Trzech Króli w Suchowoli 2024

6 stycznia 2024 roku Suchowola stanie się świadkiem niezwykłego wydarzenia – Orszaku Trzech Króli, barwnego korowodu kolędników, który przemierzy ulice miasta, aby oddać pokłon Nowonarodzonemu Jezusowi. To jedno z najpiękniejszych i najradośniejszych świątecznych wydarzeń, które zjednoczy mieszkańców i wprowadzi atmosferę magii Objawienia Pańskiego.

Harmonogram Wydarzenia:

  • 9:00 – Msza Święta w Kościele Parafialnym: Uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą w kościele parafialnym, będącym sercem społeczności Suchowoli. Modlitwa i wspólne uczestnictwo w liturgii będą stanowić solidne fundamenty dla dalszych wydarzeń.
  • 9:45 – Start Orszaku Spod Kościoła: Po zakończeniu Mszy Świętej spod kościoła wyruszy kolorowy korowód kolędników, niosących ze sobą radość, energię i wyjątkowy przekaz świąteczny.

Atrakcje Orszaku:

  • Sceny Kolejne na Trasie: Trasa Orszaku Trzech Króli zostanie ozdobiona odgrywanymi scenami w wykonaniu utalentowanej grupy aktorów. Mieszkańcy i uczestnicy orszaku będą mieli okazję podziwiać przedstawienia z życia Trzech Króli oraz inne inscenizacje ukazujące znaczenie świąt Bożego Narodzenia.
  • Spotkanie z Trzema Królami: Świtę królewską w składzie Kacper, Melchior i Baltazar będzie można osobiście pozdrowić, uczestnicząc w Orszaku. Dzieci i dorośli będą mieli szansę uczestniczyć w tej wyjątkowej chwili, ściskając dłonie Trzech Króli.
  • Walka Dobra ze Złem: Orszak Trzech Króli w Suchowoli przygotował także sceny ukazujące walkę Dobra ze Złem, co dodatkowo wzbogaci przeżycia uczestników i wpisze się w ducha świąt.
  • Święta Rodzina w Szopce: Podczas Orszaku Trzech Króli, każdy będzie mógł pokłonić się Świętej Rodzinie w szopce i być świadkiem złożenia darów Nowonarodzonemu Dzieciątku.

Nowości w Tegorocznej Edycji:

Organizatorzy zapowiadają kilka niespodzianek i nowości, które uczynią to wydarzenie jeszcze bardziej wyjątkowym. Ciekawość tętni w sercach mieszkańców Suchowoli, a organizatorzy obiecują, że warto będzie zarezerwować czas 6 stycznia, aby być świadkiem tych niezapomnianych chwil.

Zaproszenie Dla Wszystkich:

Orszak Trzech Króli w Suchowoli jest wyjątkowym wydarzeniem, do którego każdy jest serdecznie zaproszony. Rodziny, dzieci, młodzież i seniorzy – wszyscy mogą uczestniczyć w tym magicznym korowodzie, który przynosi radość i wzmacnia więzi społeczności.

Podziękowania dla Organizatorów:

Tegoroczną edycję Orszaku Trzech Króli organizują Parafia pw. Św. App Piotra i Pawła w Suchowoli oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Suchowoli. To dzięki ich zaangażowaniu i sercu włożonemu w organizację wydarzenia, mieszkańcy Suchowoli będą mogli cieszyć się niepowtarzalnym przeżyciem świątecznym.

Wszystkich mieszkańców Suchowoli i okolic serdecznie zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli 2024! Niech ta barwna podróż przyniesie radość, wzruszenie i wspólne świętowanie w duchu tradycji i wspólnoty.

źródło: facebook.pl

Poprzedni Post

Obwieszczenie BRG.6733.05.2023 z dnia 03.01.2024 r.

Następny Post

Inwestycja na rzecz Społeczności – Gmina Janów pozyskuje Dofinansowanie na Budowę Budynku Wielofunkcyjnego w Białousach

post-bars

Zostaw Komentarz