LOADING...

2024-01-04

St. Bryg. Grzegorz Lisowski Nowym Komendantem Wojewódzkim PSP na Podlasiu

Od dzisiaj nowym szefem podlaskich strażaków jest st. bryg. Grzegorz Lisowski, który do tej pory pełnił funkcję komendanta powiatowego PSP w Mońkach. Uroczysta zbiórka związana z przekazaniem obowiązków służbowych odbyła się wczoraj w Białymstoku.

Pożegnanie Nadbryg. Sebastiana Zdanowicza i Zmiana na Stanowisku

W związku ze zdaniem obowiązków służbowych podlaskiego komendanta wojewódzkiego PSP, nadbryg. Sebastian Zdanowicz oraz jego zastępca st. bryg. Adam Frankowski pożegnali się ze służbą. Nowym liderem podlaskiej straży pożarnej został st. bryg. Grzegorz Lisowski.

Doświadczenie na Rzecz Bezpieczeństwa

St. bryg. Grzegorz Lisowski, pełniący wcześniej funkcję komendanta powiatowego w Mońkach, ma bogate doświadczenie w obszarze zarządzania i koordynacji działań ratowniczych. Jego praca na stanowisku komendanta powiatowego była doceniana, co sprawiło, że został powołany na nowe, odpowiedzialne stanowisko.

Nowe Wyzwania i Cele

W czasie zbiórki, st. bryg. Grzegorz Lisowski wyraził nadzieję, że będzie mógł w pełni zaangażować się w dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców Podlasia. Jego priorytetem będzie rozwijanie struktur Państwowej Straży Pożarnej (PSP) oraz Ochotniczych Straży Pożarnych (OSP) w województwie. Nowy komendant ma także ambicję kontynuowania pracy nad doskonaleniem działań ratowniczych i zabezpieczaniem obszaru przed zagrożeniami pożarowymi.

Uczestnicy Zbiórki

W uroczystej zbiórce uczestniczyli pracownicy Komendy Wojewódzkiego PSP w Białymstoku, a także komendanci miejscy i powiatowi z województwa podlaskiego. Wszyscy zebrani wyrazili swoje wsparcie dla nowego komendanta, życząc mu owocnej i skutecznej pracy na rzecz bezpieczeństwa społeczności regionu.

źródło: gov.pl

 

Poprzedni Post

Nowa Kurator Oświaty w Podlaskiem Iwona Gaweł

Następny Post

Przekazanie Defibrylatora AED w Dąbrowie Białostockiej

post-bars

Zostaw Komentarz